پانسیون پرنده
سارا مسافررحمتی  1398/05/04 

 

پانسیون پرنده


پانسیون فقط یه اسم نیست یه دنیا تعهد پشت این اسم است. یک پانسیون مناسب باید شامل فضای کافی و مناسب برای نگهداری پرنده های گونه های مختلف و از همه مهمتر یک فرد یا افراد با تجربه کافی است که شناخت کافی از اصول نگهداری چند پرنده کنار هم رو داشته باشه. مخصوصا طوطی سانان که بسیار مقلد و حسود هستن و هر گونه اختلال رفتاری یک پرنده میتوانه برای بقیه مشکل ساز بشه .پس خواهش میکنم قبل از سپردن پرندتون به پانسیون حتما حتما در مورد مکانی که پرندتون قراره نگهداری بشه از دیگران جویا باشید که بعدا خدای نکرده با مشکلاتی همچون کم اشتهایی ترس و افسردگی پرجوی و ... رو مواجه نشید. پانسیون نکات بسیار زیادی داره که اینجا مجال گفتنش نیست و عزیزانی که از خدمات پانسیون طوطی بانو استفاده کردند و خوشبختانه تا الان رضایت کامل داشتند در جریان ان هستند.

لینک متن در اینستاگرام طوطی بانو:

https://www.instagram.com/p/B0YMtN8lqZR/

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید 

 اپلیکیشن اندروید

 اینستاگرام ما

 کانال تخصصی ما در تلگرام

دفع مدفوع در طوطیسانان
سارا مسافررحمتی  1398/05/05 

دفع مدفوع در طوطیسانان

سوال متدوال خیلی از دوستان این است که چرا پرندم صبح ها که مدفوع میکنه مدفوعش خیلی حجیم و گاها مقداری ابکی است؟ پرنده ها طی شب برای جلوگیری از افشای محل شون و ترس از شکار خودشون رو نگه میدارن و مدفوع نمیکنن برای همین اگر شب قبل خواب زیرشون رو تمیر کنید اول صبح با مدفوع حجیمی روبرو میشین.با طلوع افتاب و روشن شدن هوا مدفوع طی شب رو دفع میکنن که بالطبع حجیم خواهد بود.گاها خیلی از کاسکوها تا زمانی که صاحبشون بیدار نشده یا کاور رو از روشون برنداشتن دفع نمیکنن چون هنوز احساس امنیت کافی رو قبل از بیداری شما و یا برداشتن کاور ندارن و این عمل اصلا غیر طبیعی نیست و ضرری هم براشون نداره.اما گاهی دیده شده بعضیهاشون عادت کردن فقط وقتی در قفس باز میشه و خارج قفس دفع میکنن که این اصلا خوب نیست چون نگهداشتن زیاد مدفوع میتوانه محیط رو برای رشد انگل و قارچ اماده کنه و ممکن است که شما یک روز کاملا منزل نباشید و این موضوع ازار دهنده خواهد بود .راه حل ساده خارج نکردن پرنده از قفس تا زمانی است که مدفوع نکرده و با تکرار کلمه خاصی میتوانید شرطی اش کنید به محض دفع در قفس رو باز کنید و بهش جایزه بدید با تکرار ۲ تا ۳ روز سریعا یاد میگیره.عکس مدفوع مربوط به دو نمونه مدفوع اول صبح لست که دوستان بدونن غیر طبیعی نیست.
 

لینک متن در اینستاگرام طوطی بانو:

https://www.instagram.com/p/B0XpRAuF6ul/

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید 

 اپلیکیشن اندروید

 اینستاگرام ما

 کانال تخصصی ما در تلگرام

جیره غذایی طوطیسانان
  1398/05/05 

جیره غذایی طوطیسانان

بدون شک تامین نیازهای غذایی بالانس شده حیوان خانگی به عهده صاحب اون است و هر گونه کمبودی در این زمینه اثرات خودش رو روی کیفیت پر نوک و ناخون استخوان و از همه مهمتر سیستم داخلی کبد و کلیه نمایان میکنه.استفاده از جیره غذایی چرب و حاوی مغزها، تخمه زیاد و غذاهای خانگی اثری جز کاهش طول عمر و کاهش کیفیت پر و... پرنده شما نداره و مطمئنا اثرات جبران ناپذیری برای سلامت پرنده شما داره.طوطی ها به خاطر هوش زیادشون تمایل زیادی به تست غذاهای جدید ندارن مخصوصا اگر رژیم غلطی از قبل داشته باشن .قدم اول استفاده از برنامه غذایی است که داخل وب سایت اپلیکیشن و گروه و کانال طوطی بانو قابل دسترسی هست.قدم دوم و مهمترین قدم صبوری شماست ممکنه پرنده شما از نوع لجبازش باشه و شاید شما تا ۱۲ ماه احتیاج به ادامه دادن این راه تا رسیدن به نتیجه مطلوب داشته باشید.من نشد و نمیخوره ... زیاد شنیدم که از نظرم بی معنیه چون لجباز تر از عسل ندیدم .سوم ایجاد تنوع، مواد عذایی رو با چیزی که دوست داره مخلوط کنید شکل بدید جذابش کنید خودتون جلوی پرندتون ماده غذایی رو میل کنید تا از روی تقلید سریعتر واکنش نشان بده میوه رو به سیخ چوبی بزنید اویزون کنید . صبح ها که گرسنه هستن بهترین فرصت برای امتحان غذای جدید است .به هیچ عنوان به حیوان گرسنگی ندید.توی ظرف بین ۳ تا ۴ مدل غذا بگذارید و یکی از اونها حتما ماده غذایی مورد علاقه اش باشه که گرسنه نمانه.صبوری و محبت تنها رمز موفقیت شماست .پرنده شما ترجیح میده گرسنگی بکشه تا غذایی که شما میخوای مجبورش کنی رو امتحان کنه پس با محبت ترغیبش کنید .از مغزها به عنوان جایزه در حد مجاز تعیین شده داخل برنامه استفاده کنید مثلا اگر تخم مرغ که دوست نداره خورد یه تکه کوچک گردو بهش بدید سعی کنید با دست جایزه رو بدید از غذاهای کارخانه ای مرغوب کم چرب برای کاهش میزان تخمه استفاده کنید.میوه هایی که همه کاسکو ها دوست دارن:سیب انار بلال لوبیا سبز فلفل تند انگور به 
از این موارد برای تغییر رژیم غذایی استفاده کنید.سعی کنید میزان تخمه رو انقدر اروم کم کنید که متوجه نشه مثلا روزی دو عدد.ظرف تخمه داخل قفس حتی با تعداد کم باید باشه که پرندتون حریص نشه بلد یه مدت که رژیم غذایی بهبود پیدا کرد به روزی حداکثر ۳۰ عدد کاهش بدید .از ظرف استیل جداگانه برای میوه ها استفاده کنید.


پ ن : در مورد کاسکو پرکن فشار تغییر رژیم باید خیلی ملایم باشه

 

لینک متن در اینستاگرام طوطی بانو:

https://www.instagram.com/p/Bz92zaVlUpw/

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید 

 اپلیکیشن اندروید

 اینستاگرام ما

 کانال تخصصی ما در تلگرام


نظرات کاربران
ارسال نظر
7 روز هفته، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.